Մարտի 28-ին ՀՀ ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովն Արմեն Գեւորգյանի նախագահությամբ քննարկել է ՀՀ կառավարության 2022թ. փետրվարի 28-ի «ՀՀ կառավարության ծրագրի (2021-2026 թթ.) 2021 թվականի կատարման ընթացքի եւ արդյունքների զեկույցի մասին» N 234-Ա որոշմամբ հավանության արժանացած զեկույցը:
Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը զեկույցում անդրադարձել է 2021թ. իրականացված  հարկաբյուջետային քաղաքականությանը: Որպես կարեւոր իրադարձություն՝ առանձնացվել է եվրապարտատոմսերի թողարկման փաստը: Թողարկվել են 750 մլն դոլար ծավալով եվրապարտատոմսեր՝ 3,875  տոկոս եկամտաբերությամբ:
Ըստ զեկուցողի՝ միջազգային ֆինանսական շուկաները վստահությամբ են վերաբերում Կառավարության կողմից իրականացվող մակրոտնտեսական քաղաքականությանն ու վարկունակությանը:
Հատկանշական է, որ հաշվետու տարվա ընթացքում միջազգային հեղինակավոր կազմակերպությունները պահպանել են նախկինում տրված գնահատականները, վարկանիշերը՝ փաստելով, որ Կառավարության կողմից իրականացվող քաղաքականությունը բավարար դրական նշանակություն ունի առկա ռիսկերը կառավարելու տեսանկյունից:
Արձանագրվել է, որ հաշվետու տարում բոլոր ծախսերը կատարվել են ժամանակին եւ ամբողջ ծավալով: Ընթացիկ ծախսերի առումով որեւէ շեղում չի արձանագրվել, իսկ կապիտալ ծախսերը եղել են գրեթե նույնական:
Զեկույցում անդրադարձ է կատարվել նաեւ վարվող հարկային քաղաքականությանը, հակաճգնաժամային ծրագրերին, պետական պարտքին:

On March 28, the RA NA Standing Committee on Regional and E urasian Integration moderat ed by Armen Gevorgy an, debated the Report on Implementation Process and Results of the RA Government Programme for 2021 (2021-2026) approved by the N 234-A Decision of the RA Government on February 28, 2022.
In his report the Minister of Finance Tigran Khachatryan touched upon the tax-budgetary policy implemented in 2021. As an important measure the fact of issuing the Eurobonds was singled out. 750 mln USD Eurobonds with 3,875% yield were issued.
According to the rapporteur, the international financial markets refer with confidence to the macro-economic policy and creditworthiness being implemented by the Government.
It is remarkable that during the financial year the international authoritative organizations keep the assessments, ratings given before, documenting that the implementing policy by the Government is of sufficient positive importance in terms of managing the existing risks.
It was recorded that during the financial year all the expenditure were carried out on time and in the total volume. With regards to current expenditures no deviation had been recorded, and the capital expenditures had almost been the same.
In the report the implementing tax policy, the anti-crisis programmes and the state debt were also touched upon.